Entry-header image

OKOLIE PENZIÓNU

PRESKÚMAJTE KRÁSY ORAVY A OKOLIA


Región Orava je jedinečný nádhernou prírodou, známy zaujímavou históriou, výnimočný pestrou kultúrou a populárny výbornou gastronómiou. Krásne prírodné zákutia, ako stvorené pre horskú turistiku, cyklistiku aj vodné športy. Vyhliadkové plavby loďou, tradičný splav plťou, ponuka dvoch aquaparkov. Zima stvorená nielen pre zjazdové a bežecké lyžovanie, ale aj skialpinizmus a freeride. K tomu všetkému ukážky kultúrneho dedičstva, folklóru, remesiel, tradícií a ochutnávka tradičnej kuchyne.

Hrad je chránený ako národná kultúrna pamiatka a je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca. Región Orava a jeho krásy stoja za návštevu.

Je vybavená všetkým, čo k lyžovačke potrebujete. Príjemným bonusom sú priestranné bezplatné parkoviská v tesnej blízkosti zjazdoviek.

Veľký Choč s nadmorskou výškou 1611 m n.m. je považovaný za jeden z najkrajších vrcholov Slovenska, najmä pre skutočne fantastické výhľady na mnohé naše pohoria.

Je to posledný západne položený národný park Karpát s trvalým výskytom veľkých šeliem (medveďa, vlka, rysa) a pôvodnými a relatívne dobre zachovalými ekosystémami, v ktorých sa ešte udržujú základné ekologické a evolučné procesy.

Vodný svet ponúka 25m bazén, sauny, vírivé vane, tobogány, masážne trysky a kopec iných atrakcií.

Servisujeme na strojoch MONTANA, ktoré sú svetovou špičkou vo svojom odbore. Požičovňa je priamo v penzióne Kúria.